EHLİYET SINAVI
Hakkımızda / ehliyet sınavı

MTSK' ya (Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu) gelerek kayıt yaptırmak isteyen bir kursiyer iki sınav seçeneğinden (Elektronik Sınav ve Yazılı Sınav) birini seçme hakkına sahiptir.

Sürücü kursları her ayın 1 ile 10' u arasında dönem açılışı yaparlar ve bu süre zarfında başvuru yapan kursiyerleri seçtikleri sınava göre en yakın tarihte sınava dahil ederler.

Ehliyet almak için kursiyerlerin A1 sınıfında 16 yaşını, A2 ve B sınıfında 18 yaşını bitirmiş olması zorunluluğu vardır.

Kayıt yaptırmak isteyen bir kursiyer başvuru esnasında 4 adet biyometrik fotoğraf, öğrenim belgesi ve sağlık raporunu yanında bulundurması gerekmektedir.

Yazılı veya elektronik sınavda bir kursiyere 23 trafik, 12 ilkyardım, 9 araç tekniği ve 6 trafik adabı soruları dahil olmak üzere toplamda 50 soru sorulur. Baraj puanı 70' dir. Her bir soru değeri 2 puandır. 35 doğru soru cevaplayan bir kursiyer sınavda başarılı olmuş olacaktır. 70 puan alamayan kursiyer bir sonraki sınava katılmak zorundadır.

Yazılı veya elektronik sınavda başarılı olan kursiyer 16 derslik direksiyon eğitimini tamamladıktan sonra en yakın uygulama sınavına girmeye hak kazanır. Her iki sınavı da başarı ile tamamlayan kursiyere kurs müdürlüğü tarafından sürücü sertifikası hazırlanır. Kursiyer Sürücü sertifikasını istediği nüfus müdürlüğünde ehliyete dönüştürebilir.

BAŞAKŞEHİR SÜRÜCÜ KURSU © 2018
Web Design by: mustafaozel@hotmail.com
BAŞAKŞEHİR 1. ETAP TÜMSAN-2 SANAYİ SİTESİ
C BLOK KAT:2 NO:54 BAŞAKŞEHİR İSTANBUL
Tel: 0212 486 38 60 / 0541 543 79 09